ERASMUS studentu pieredze Lietuvā

04.03.–27.04.2013. ERASMUS mobilitātes programmas ietvaros tika īstenota Rīgas 1. medicīnas koledžas studentes Kristīnes Jukāmas mācību prakse Lietuvas Veselības Zinātņu Universitātes slimnīcā (Hospital of Lithuanian University of Health Sciences Kauno klinikos) Kauņā, Lietuvā.

 

Vecmātes izglītības studiju programmas III kursa studentes Kristīnes Jukāmas zināšanas, kuras izmantoju prakses laikā bija: prenatālā aprūpe zema riska grūtniecēm vizītes laikā un augsta riska grūtnieču novērošana stacionārā; izvērtējot dzemdētājas riska grupu, dzemdību vadīšana un pieņemšana; pēcdzemdību aprūpe – sieviešu un jaundzimušo; jaundzimušo reanimācija.

 

Kristīne Jukāma ieguva darba pieredzi ar sievietēm, kurām ir smagas pataloģijas un bijušas agrīnas priekšlaicīgas dzemdības. Kā arī pēcdzemdību aprūpē bija iespēja palīdzēt māmiņām, kurām ir problēmas ar mazuļa barošanu. Interesanta un noderīga bija asistēšana ambulatorajā ginekoloģijas pacienšu izmeklēšanā.

 

Iegūtā pieredze ir paplašinājušas studentes zināšanas, iemaņas un skatījumu dzemdniecībā, jo ir lietas, kuras ir jāpiedzīvo un tikai tad rodas īstais un reālais priekšstats. Prakse un pieredze dzemdniecībā ir ļoti būtiska.

 

Kristīnes Jukāmas ieteikums – vecmātes studiju laikā izmantot iespēju un praksi iziet katrā no perinatālās aprūpes līmeņiem.