ERASMUS prakse Čehijā

No 05.05.2014. līdz 04.07.2014. ERASMUS mobilitātes projekta ietvaros tika īstenota  Rīgas 1. medicīnas koledžas Vecmātes studiju programmas II kursa studentes Elīzas Romānovas mācību prakse Olomouc pilsētā Palacky University of Health Sciences, Čehijā.  

Olomoucas slimnīca bija vienkārša un  vērsta uz cita veida modernizēšanu, nekā Latvijā. Čehiem galvenais ir nodrošināt pēc iespējas vairāk preventīvu pasākumu gan pacientiem, gan personālam, lai, piemēram, viņiem pēc iespējas mazāk būtu jāsaskaras ar asinīm.

 

Personāls Olomoucas pilsētas slimnīca bija atvērts, atsaucīgs un ar vēlmi palīdzēt, ja vien pats students izrāda iniciatīvu mācīties un sadarboties. Arī pacienti bija saprotoši attiecībā pret prakses studenti, kura veica dažādas manipulācijas. Prakses laikā lieliski varēja nostiprināt jau esošās zināšanas un praktizēt. Studentiem, kuri izrādīja ieinteresētību, medicīniskais personāls ļāva daudz darīt pašiem. Dzemdību nodaļā placentas pieņemšana no studentu puses ir obligāta, kā arī atsaucīgākās vecmātes ļāva pieņemt dzemdības. Operāciju laikā studenti drīkstēja skatīties ķirurgu darbu un jautāt sev interesējošos jautājumus par notiekošo procesu.

 

Medicīnas darbinieki, tai skaitā arī ārsti, ja vien to atļauj valodas barjera, bija ļoti iejūtīgi un ieinteresēti darboties ar ārvalstu studentiem. Centās visu paskaidrot, parādīt un izstāstīt.

 

Lai būtu veiksmīgāka sazināšanās ar pacientiem un personālu, ir vēlamas krievu valodas zināšana, jo tā ir nedaudz līdzīga čehu valodai. Kā arī pirms došanās uz prakses valsti – iemācīties primāras frāzes attiecīgās valsts valodā, jo tās noder komunikācijā ar pacientiem un veido atvērtāku atmosfēru sadarbībā ar personālu.

 

Prakses ārvalstīs sniedz vērtīgu pieredzi gan medicīnā, gan sadzīvē. Tās laikā nepieciešams pielāgoties dažādām dzīves situācijām, veikli reaģēt un atrast kopēju valodu ne tikai ar medicīnas personālu, bet arī ar pacientiem.

 

Elīza Romānova: „Es katram varētu ieteikt doties uz praksi ārvalstīs, jo tā sniedz, pat ne tik daudz profesionālu, kā ļoti vērtīgu dzīves pieredzi.”

 

Studiju programmas

1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas

Vecmāte

Farmaceita asistents

Ārsta palīgs

Māsa

 

 

Profesionālās vidējās izglītības un arodizglītības programmas

Zobu tehniķis

Zobārstniecības māsa

 

Arodizglītības programmas

Zobārsta asistents

Māsas palīgs

Aprūpētājs

Seko mums!