07.11.2019.
Uzsākot studijas Rīgas 1.medicīnas koledžā, uzzinājām par iespēju piedalīties apmaiņas programmā ERASMUS+. Šis piedāvājums likās diezgan vilinošs, jo tā bija iespēja adaptēties jaunā vidē, kas sniegtu iespēju papildināt savu CV ar starptautisku pieredzi, attīstīt komunikācijas spējas, bagātināt esošās zināšanas, kā arī izvērtēt atšķirības starp Latvijas un ārvalstu slimnīcu normatīviem. Apmaiņas programma piedāvāja mācību praksi iziet kaimiņ zemē Lietuvā-Klaipēdā.
Dzīves vieta mums jau bija nodrošināta un koordinatore deva visas norādes, lai mēs veiksmīgi nokļūtu galamērķī Klaipēdā. Kopmītnēs mūs sagaidīja diezgan pozitīvi, ierādīja mums dzīvojamās telpas, tā nu mēs ienācām jaunajās mājas uz 2 mēnešiem. Dzīvojām kopā ar lietuviešiem, indiešiem un latviešiem no citiem projektiem.
Mūsu prakses vieta bija Klaipēdas Universitātes slimnīca. Uzsākām mācību praksi uzņemšanas nodaļā. Mums bija iespēja ietrenēt roku asins analīžu ņemšanā no perifērajām vēnām, veikt elektrokardiogrammu, kā arī pacientu transportēšanu uz izmeklējumiem. Pēc divām nedēļām mēs praktisko pieredzi devāmies papildināt uz Reanimācijas nodaļu. Reanimācijas nodaļā iepazināmies ar ļoti daudz manipulācijām. Redzējām, kā tiek pielietots defibrilators, intubācijas caurules ievadīšana, nazogastrālās zondes ievadīšana utt. Mums bija iespēja arī doties uz operāciju bloku, kur notika dažādas operācijas, devāmies arī uz patoloģijas nodaļu, morgu.
Tālāk mēs praktizējāmies Bērnu slimnīcā. Veicamo darbiņu bija krietni mazāk, bet mums bija iespēja iepazīties ar bērnu reanimācijas nodaļas inventāru, vērojām dažādas manipulācijas, piemēram, traheostomas mainīšanu.
Šie divi mēneši pagāja diezgan dinamiski. Brīvdienās devāmies ekskursijās pa skaisto pilsētu Klaipēdu. Braucām uz delfināriju, velo nomā īrējām riteņus, pie jūras baudījām saulīti, saņēmām ļoti pozitīvas emocijas. Mobilitātes laikā izdevās sastrādāties ar savas nozares citu valstu kolēģiem, attīstīt humanitārās zināšanas un socializēšanās spējas jaunā vidē.
Santa Namsone, Linda Bēniņa