Interneta resursi medicīnā
LNB RESURSI
ACADEMIA
https://academia.lndb.lv/par-academia/
ACADEMIA ir akadēmiskais repozitorijs pētniekiem un institūcijām.
ACADEMIA mērķis – uzglabāt vienkopus un padarīt pieejamus Latvijā izstrādātos akadēmiskos darbus.
Lai veicinātu zinātnes attīstību un brīvu zināšanu apriti, lielākā daļa repozitorijā publicēto darbu ir pieejami pilntekstā.
ACADEMIA saturu veido Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju radīti darbi: promocijas darbi, maģistra darbi,
monogrāfijas, zinātnisko rakstu krājumi, konferenču tēzes un cita veida zinātniskie darbi , kā arī grāmatas medicīnā un saistītajās zinātnēs.
LNB Periodisko rakstu meklēšana un atlase
LATVIJAS NACIONĀLĀ DIGITĀLĀ BIBLIOTĒKA
ALISE LU RĪGAS 1. MEDICĪNAS KOLEDŽAS KATALOGS
https://skolas.biblioteka.lv/Alise/lv/80/home.aspx
Latvijas Universitātes bibliotēkas brīvpieejas resursi e-resursi medicīnā un citās nozarēs
https://www.biblioteka.lu.lv/resursi/e-resursi-nozares/
E-žurnāli un e-žurnālu datubāzes
Latviešu valodā
Ārsts.lv
Doctus : žurnāls ārstiem un farmaceitiem
e-žurnāls Publiskās Lietas
e-žurnāls par zinātni, cilvēku un rītdienas tehnoloģijām
Latvijas Universitātes Raksti / Acta Universitatis Latviensis
RSU zinātniskie raksti
https://www.rsu.lv/rsu-zinatniskie-raksti
Science Direct
RSU ir piekļuve apmēram 2000 dažādu zinātņu nozaru žurnālu rakstu pilniem tekstiem, kas izdoti no 2002. gada līdz jaunākajiem numuriem. Iekļauti izdevniecības Elsevier žurnāli medicīnā, zobārstniecībā, bioķīmijā, psiholoģijā, sociālajās zinātnēs, finansu un ekonomikas zinātnēs u. c. ( Datubāzei nepieciešama individuāla reģistrācija )
ACP Journal Club palīdz Jums sekot līdzi jaunākajai, uz pierādījumiem balstītajai klīniskajai informācijai, kas attiecas uz iekšējām slimībām un tās apakšspecialitātēm. Pārskatot vairāk nekā 120 vadošos medicīnas žurnālus.
https://www.acpjournals.org/loi/ajc
Cambridge Journals
http://journals.cambridge.org/action/login
Universālā pilntekstu datubāze dod iespēju meklēt un atrast informāciju vairāk nekā 200 zinātniskajos žurnālos par dažādām tēmām: bioloģija, medicīna, kultūra, vēsture, ekoloģija, sociālās zinātnes, ekonomika, bizness, psiholoģija, filozofija u. c. Piekļuve žurnālu pilnajiem tekstiem līdz 2010. gadam.
Pasaules medicīnas citējamo žurnālu datubāze PubMed .
PubMed satur vairāk nekā 30 miljonus biomedicīnas literatūras avotu no MEDLINE žurnāliem un tiešsaistes grāmatām. Citējumos var būt saites uz pilna teksta saturu no PubMed Central un izdevēju vietnēm.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
PubMed Central – U.S. National Institutes of Health. Brīvpieejas žurnāli biomedicīnā angļu valodā.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/ !!!!
JAMA & Archives – ASV Medicīnas asociācijas žurnāli.
Medicine and Health Sciences Commons – Open Access. Powered by Scholars. Published by Universities. Brīvpieejas raksti medicīnā, psihiatrijā, psiholoģijā, māszinībās, rehabilitācijā, farmakoloģijā, zobārstniecībā u.c ar medicīnu saistītās nozarēs.
http://network.bepress.com/medicine-and-health-sciences/
Meklēšanas dienesti un metameklētāji
Dogpile
Apvieno: Google, Yahoo
Webcrawler
Apvieno: Google, Yahoo
Startpage.com - The world's most private search engine
https://www.startpage.com/sp/search
Startpage ir Nīderlandes tīmekļa meklētājprogrammu uzņēmums, kas kā savu atšķirīgo iezīmi uzsver privātumu. Vietne reklamē, ka tā ļauj lietotājiem iegūt Google meklēšanas rezultātus, vienlaikus aizsargājot lietotāju privātumu, neglabājot personisko informāciju vai meklēšanas datus un noņemot visus izsekotājus.
Yandex ir Krievijas uzņēmums informācijas tehnoloģiju nozarē, kas reģistrēts Nīderlandē un kuram ir tāda pati interneta meklētājprogramma, interneta portāli un pakalpojumi vairākās valstīs. Tas ieņem visizcilāko pozīciju Krievijas, Turcijas, Baltkrievijas un Kazahstānas tirgos. Viens no lielākajiem Krievijas IT un interneta uzņēmumiem.
Rambler parādījies 1996. gadā, ātri ieguva popularitāti un palika vadošais meklēšanas dienests Krievijas informācijas tirgū līdz 2011. gadam. Pēc tam kaut kas notika, un cienījamais portāls sāka publicēt nepārbaudītas un dzeltenas ziņas.
2012. gadā portāla filozofija tika pilnībā pārdomāta - Ramblers kļuva par personalizētu ziņu mediju portālu . Pievienojās Rambler & Co uzņēmumu grupai, kas izveidota 2013. gada maijā Afisha-Rambler (iepriekš daļa no Vladimira Potanina piederošās ProfMedia holdinga daļas) un Aleksandra Mamuta SUP Media aktīvu apvienošanās rezultātā.
Sākot ar 2013. gada jūliju, Rambler bija 11. vietā popularitātē Krievijas vietņu vidū (pēc citiem avotiem - 9. ). Rambler mēneša auditorija 2015. gadā bija 26 miljoni cilvēku.
Vispārīga satura uzziņu avoti
Nacionālā enciklopēdija
Enciklopēdija KRUGOSVET
Vārdnīcas internetā
http://www.vvk.lv/?sadala=180&PHPSESSID=0027e3e6d622fb56cd411c573d8778df
Словари и энциклопедии
Deep web
Deep web dziļais tīkls , globālā tīkla daļas, kuru saturu standarta tīmekļa meklētājprogrammas neindeksē. Pretējs termins dziļajam tīmeklim ir "virsmas tīmeklis", kas ir pieejams ikvienam / ikvienam, kurš lieto internetu, termins dziļais tīmeklis 2001. gadā ieviests , kā meklēšanas indeksēšanas termins.
MedNar - Deep web dziļa tīmekļa meklētājprogramma
https://mednar.com/mednar/desktop/en/search.html
Bezmaksas medicīniski orientēta dziļa tīmekļa meklētājprogramma, kas meklē publiski pieejamus autoritatīvus medicīnas un veselības resursus, kurus parasti nevar atrast, izmantojot tipisku Google meklēšanu.
Bezmaksas medicīniski orientēta dziļa tīmekļa meklētājprogramma, kas meklē publiski pieejamus autoritatīvus medicīnas un veselības resursus, kurus parasti nevar atrast, izmantojot Google meklēšanu.
WEB 3.0
WorldWideScience.org
Globāls zinātnisks tīkls veidots no 70 pārstāvēto valstu nacionālām un starptautiskām zinātniskām datu bāzēm un portāliem WorldWideScience.org īsteno paplašinātu meklēšanu, lai atspoguļotu pasaules zinātnes un pētījumu rezultātus. Paplašinātās meklēšanas tehnoloģija ļauj informāciju meklēt vairākus datu avotus vienlaicīgi, nodrošinot vienlaicīgu piekļuvi "dziļā tīmekļa" zinātniskajām datu bāzēm, kuras parasti nevar meklēt komerciālās meklētājprogrammās. Kopš izlaišanas 2007. gada jūnijā WorldWideScience.org ir ārkārtīgi pieaudzis gan meklēto datu avotu skaits, gan valstu skaits, kas piedalās kā informācijas sniedzēji.
ScienceResearch
https://www.scienceresearch.com/scienceresearch/desktop/en/search.html
Zinātnes pētījumu bibliotēka (SRL) ir starptautiska tiešsaistes atvērtas piekļuves platforma, kas nodrošina tiešsaistes publicēšanas platformu studentiem, zinātniekiem no akadēmiskajām aprindām un zinātniskajām organizācijām .
SRL nodrošina bezmaksas piekļuvi visiem rakstiem no vairākām vietnēm. Dziļā tīmekļa tehnoloģija (DWT) nodrošina iespēju vienlaikus meklēt tādu galveno izdevēju kā Elsevier, Highwire, IEEE, Nature, Taylor & Francis uc . zinātniskos žurnālos, kā arī datu bāzēs: Open Access Journals Directory, Library of Kongresa tiešsaistes katalogs utt.
Carrot2 search results clustering engine
https://search.carrot2.org/#/web
Burkāns2 sakārto meklēšanas rezultātus pa tēmām. Izmantojot tūlītēju pārskatu par pieejamajiem rezultātiem pārskatāmā un ērtā veidā . Satur ierakstus no datu bāzes PubMed.
Pictures
Meklējiet attēlus tīmeklī. Attēlu meklēšanas pakalpojums ar vairāk nekā 3 000 000 000 attēliem.
Wolframalpha
Wolframalpha ir zināšanu un skaitļošanas komplekts . Iesākta 2009. gada 15. maijā .Projekta dibinātājs Stīvens Volframs .Wolframalpha neatgriež saišu sarakstu, pamatojoties uz vaicājuma rezultātiem, bet atbildi aprēķina, pamatojoties uz pašas zināšanu bāzi, kurā ir dati par matemātiku, fiziku, astronomiju, ķīmiju, bioloģiju, medicīnu, vēsturi, ģeogrāfiju, politiku, mūziku, kinematogrāfiju un arī informācija par slaveniem cilvēkiem un interneta vietnēm .
Yippy Search Engine: a research-oriented search engine
Yippy ir metameklētājs , kas grupē meklēšanas rezultātus kopās. Yippy 2010. gadā tika pārdots uzņēmumam, kas tagad saucas Yippy, Inc., vietnei mēnesī ir 100 000 unikālu apmeklētāju. Sākot ar 2019. gada augustu. Yippy galvenajā lapā ir norādīts, ka viņu meklētājprogramma :"nodrošina precīzus meklēšanas rezultātus, pamatojoties uz līdzsvarotiem algoritmiem" .
E-grāmatu datubāzes angļu valodā
http://www.sciencebooksonline.info/ Science Books Online uzskaita bezmaksas zinātnes e-grāmatas, mācību grāmatas, lekciju pierakstus, monogrāfijas un citus ar zinātni saistītus dokumentus. Visi teksti ir pieejami bezmaksas lasīšanai tiešsaistē vai lejupielādēšanai dažādos formātos
https://www.merlot.org/merlot/HealthSciences.htm
veselības zinātņu portāls ir izglītības profesionāļu veselības resurss - tas satur bez maksas veselības , moduļus , uzdevumu, kā arī mācību idejas.
http://www.freebooks4doctors.com/
Bezmaksas medicīnas grāmatas , kas pieejamas tiešsaistē ar pilnu tekstu.
Project Gutenberg piedāvā vairāk nekā 39.000 dažādu nozaru bezmaksas e-grāmatas. Projekts Gutenbergs bija pirmais bezmaksas elektronisko grāmatu vai e-grāmatu piegādātājs. Maikls Harts, projekta Gutenberg dibinātājs, izgudroja e-grāmatas 1971. gadā, un viņa atmiņa joprojām iedvesmo radīt e-grāmatas .
Datubāze piedāvā vairāk nekā 900 e-grāmatas un e-žurnālus fizikā, inženierzinātnē, dabaszinātnēs, veselības zinātnē. Tiek piedāvāta iespēja tos izprintēt un lejupielādēt
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ - Bezmaksas resurss PubMed book nodrošina tiešsaistes piekļuvi grāmatām un dokumentiem dabas zinātnēs un veselības aprūpē.
Questia bibliotēkā ir vairāk nekā 83 000 akadēmisko grāmatu un vairāk nekā 14 miljoni žurnālu un laikrakstu rakstu no vairāk nekā tūkstots pasaules vadošajiem izdevējiem. Questia piedāvā kvalitatīvus avotus, ko izvēlējušies bibliotekāri un kurus apstiprinājuši profesori, un daudzi no šiem resursiem ir recenzēti!
E-grāmatas un mācību materiāli latviešu valodā
Neatliekamā medicīniskā palīdzība psihiatrijā: pirmsslimnīcas etaps : mācību materiāls. – Rīga, 2019
Onkologisko pacientu klīniskās aprūpes principi profesionālai pilnvedei. – Rīga, 2019
Paliatīvā aprūpe : mācību materiāls. – Rīga, 2019
Rozenbergs, V. Uztura mācība. – Kandava : LLU, 2011
Ceļvedi cilvēkiem ar retām slimībām / I.Plūme, B.Ziemele, I.Lediņa. - Latvijas Reto slimību alianse, 2020. – 1 tiešsaistes resurss (39 lpp.)
Oberte K., Kalniņa E. Neorganiskā un organiskā ķīmija: Palīgs skolēniem un studentiem. – R.: Juvetas, 2003. – 72 lpp.
Zommers K. Ķīmijas rokasgrāmata. - Rīga: Zvaigzne, 1981. - 301 lpp.
Kalvāns, E. Attīstības psiholoģija. – Rēzekne : Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2018
Mārtinsone, K., Freimane, G. Veselības psiholoģija. – Rīga : RSU, 2019
https://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#issue:642172 - Organiskā ķīmija (1992)
https://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#issue:644356 - Mikrobioloģija (1987).Klāsens, Valdis
https://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#issue:645846 - Bioloģijas rokasgrāmata (1995)
https://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#issue:644481 - Vides piesārņojuma ietekme uz iedzimtību (1999)
https://www.visc.gov.lv/lv/parbaudes-darbu-paraugi/kimisko_elementu_periodiska_tabula1.pdf - Ķīmisko elementu periodiskā tabula
https://www.wma.net/wp-content/uploads/2016/11/ethics_manual_latvian.pdf - MEDICĪNAS ĒTIKAS rokasgrāmata .
Metodiskie materiāli latviešu valodā
https://www.vivendicentrs.lv/lv/medicinascentrs/page/metodiskie-materiali
SIA “Veselības centrs Vivendi”. Metodiskie materiāli : Psihiskie traucējumi , onkoloģisko slimību profilakse , veselības aprūpe personām ar invaliditāti.
E-grāmatas krievu valodā
http://www.medlinks.ru/sections.php
Medlinks – rokasgrāmatas krievu valodā. Pieejami pilnie teksti
Медицинская библиотека – teksti sekojošās medicīnas nozarēs: ginekoloģija, dzemdniecība, anatomija, ģenētika, anestezioloģija, gastroenteroloģija, histoloģija, homeopātija, dermatoloģija, diagnostika, imunoloģija, kardioloģija, onkoloģija, oftalmoloģija, pediatrija, psihoterapija, stomatoloģija, tiesu medicīna, terapija, farmakoloģija, ķirurģija. Bezmaksas reģistrācija. Adrese satur vairāk nekā 20 000 medicīnas grāmatas, kuras var lejuplādēt bez maksas.
Enciklopēdijas, rokasgrāmatas, teksti dažādās medicīnas nozarēs krievu valodā , ārstiem , medicīnā studējošiem , pasniedzējiem .
Энциклопедия Кругосвет ietver šādas nozares: vēsture , humanitārās zinātnes , kultūra un izglītība, medicīna , mikrobioloģija, zinātne un tehnika, psiholoģija , botānika u.c.
Улащик В.С. Физиотерапия : универсальная медицинская энциклопедия. – Минск : Книжный дом, 2008
Uz pierādījumiem balstītā medicīna
http://www.cebd.org/ - Centre for Evidence-based Dentistry
Sumsearch Meklēšanas dienests, lai palīdzētu lietotājam veikt optimālu klīnisko pētījumu meklējumu.
TRIP Database– meklēšanas dienests, kas nodrošina meklēšanu sekojošos informācijas avotos: uz pierādījumiem balstīti pētījumi; klīniskās vadlīnijas; klīniskie jautājumi un atbildes, e-grāmatu raksti; medicīnas attēli; informācija pacientiem un vairāk nekā 13 miljonu autoritatīvu zinātnisko žurnālu raksti (peer-reviewed journal). Pieejami gan dokumentu pilni teksti, gan bibliogrāfiskā informācija.
Medicīnas resursu meklētāji un katalogi
https://health.google/
Google – Health – meklēšanas dienesta Google apkopotie interneta resursi par veselības nozari.
https://scholar.google.com/
Google Scholar – zinātniskās literatūras meklētājs daudzās zinātņu nozarēs, ieskaitot medicīnu un farmakoloģiju. Tiek uzrādīts arī raksta citēšanas biežums.
HON- Health on the Net Foundation – jaunumi. Informācija par konferencēm. Medicīnas terminu enciklopēdija un to apraksti angļu, vācu, franču, spāņu, portugāļu valodās. Medicīnas informācijas meklētāji Internetā HONselectun MedHunt. Medicīnas attēlu un videomateriālu meklētājs. HON projektu, aktivitāšu apraksti. HONCode zīme medicīnas Interneta resursu lapai ir tās kvalitātes sertifikāts.
https://web.archive.org/web/20170206082130/http://hardinmd.lib.uiowa.edu/
Hardin Meta Directory of Internet Health Sources – The University of Iowa (ASV). Apkopotas saites uz medicīnas Interneta resursiem, uzsvars likts uz attēlu meklēšanu. Informācija grupēta pa kategorijām (galvenokārt izdalītas dažādas slimības).
Statistika
https://www.csb.gov.lv/lv/sakums
Latvijas statistika . Centrālā statistikas pārvalde
https://spkc.gov.lv/lv/statistika-un-petijumi/
Statistika un pētījumi - SPKC
Pasaules veselības organizācijas dati
http://www.euro.who.int/en/home
PVO Eiropas reģionālais birojs
https://wonder.cdc.gov/wonder/sci_data/sci_data.asp
CDC zinātnisko datu krātuve (pazīstama arī kā zinātnisko datu arhīvs) .Papildus pieejami dati no Nacionālā veselības statistikas centra.
https://ec.europa.eu/eurostat/data/browse-statistics-by-theme
Eurostat datu atlase. Visi dati ir parādīti vienkāršās divdimensiju vai trīsdimensiju tabulās.
https://www.nlm.nih.gov/nichsr/stats_tutorial/section4/index.html
Veselības statistikas dati , lai izsekotu un uzraudzītu slimības, redzētu politikas izmaiņu ietekmi un novērtētu veselības aprūpes kvalitāti un drošību.
Vadlīnijas Latvijā
Izgulējumu profilakses un ārstēšanas vadlīnijas.
Vīrushepatīta B diagnostikas un etiotropās ārstēšanas vadlīnijas.
Akūta koronāra sindroma (AKS) diagnostikas, loģistikas un ārstēšanas vadlīnijas.
Juvenils idiopātisks artrīts. Klīniskās vadlīnijas ārstiem.
Osteoporozes klīniskās vadlīnijas.
Hroniskas sirds mazspējas klīniskās vadlīnijas.
Psoriāzes klīniskās vadlīnijas.
Bērnu paliatīvās aprūpes klīniskās vadlīnijas.
Multiplās sklerozes klīniskās vadlīnijas.
Tuberkulozes klīniskās vadlīnijas.
Autoimūno nervu sistēmas slimību klīniskās vadlīnijas.
Klīniskās vadlīnijas "Ādas vēža un melanomas diagnostika, ārstēšana un dinamiskā novērošana".
Klīniskās vadlīnijas "Muguras lejas daļas sāpes primārajā veselības aprūpē".
Vidēji smagas un smagas gaitas psoriāzes klīniskās vadlīnijas.
Juvenīla idiopātiska artrīta klīniskās vadlīnijas.
Parkinsona slimības un Parkinsona-plus sindromu klīniskās vadlīnijas.
https://www.spkc.gov.lv/lv/vakcinas-pret-covid-19 - Šeit apkopota oficiālā un aktuālā informācija par vakcīnām pret jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto saslimšanu Covid-19 un vakcinācijas norisi Latvijā.
Par koronavīrusa Covid-19 izraisīto ārkārtas situāciju pasaulē .
Sekojot līdzi aktualitātēm saistībā ar Covid-19 pandēmiju, pasaules akadēmiskās izdevniecības un datubāzu veidotāji turpina brīvpieejā piedāvāt dažādus savu izdevniecību akadēmiskos materiālus. Izmanto saites, lai piekļūtu interesējošiem materiāliem!
Elsevier brīvpieejas resursi
Jaunā Koronavīrusa informācijas centrs: Elsevier brīvpieejas veselības un medicīnas pētniecības materiāli par Covid-19:
www.elsevier.com/connect/coronavirus-information-center
Jaunā Koronavīrusa (Covid-19) informācijas centrs māszinību un veselības aprūpes speciālistiem:
Vienkopus izdevniecības Elsevier materiāli par Covid-19:
https://www.sciencedirect.com/quicksearches/coronavirus
Vienkopus The Lancet materiāli par Covid-19:
https://www.thelancet.com/coronavirus
Cambridge University Press (CUP) brīvpieejas resursi
Vienkopus izdevniecības CUP materiāli par Covid-19:
https://www.cambridge.org/core/journals/epidemiology-and-infection/information/coronavirus
Wolters Kluwer brīvpieejas resursi
Vienkopus izdevniecības Wolter Kluwer materiāli par Covid-19:
Datubāzes Ovid rīkkopa medicīnas speciālistiem
Springer brīvpieejas resursi
Vienkopus izdevniecības Springer materiāli (grāmatu daļas un žurnālu raksti) par Covid-19:
Wiley brīvpieejas resursi
Vienkopus izdevniecības Wiley materiāli par Covid-19:
https://novel-coronavirus.onlinelibrary.wiley.com/
BioOne brīvpieejas resursi
Vienkopus BioOne recenzēti materiāli par Covid-19:
https://complete.bioone.org/covid-19
Royal Society Publishing brīvpieejas resursi
Vienkopus Royal Society Publishing materiāli par Covid-19:
https://royalsocietypublishing.org/topic/special-collections/novel-coronavirus-outbreak
SAGE brīvpieejas resursi
Vienkopus izdevniecības SAGE Journals materiāli par Covid-19:
https://journals.sagepub.com/coronavirus
Taylor and Francis Group (T&F) brīvpieejas resursi
Vienkopus T&F grāmatu daļas un žurnālu raksti par Covid-19:
https://taylorandfrancis.com/coronavirus/
IOP (Institute of Physics) Publishing brīvpieejas resursi
Vienkopus IOP Publishing žurnālu raksti par Covid-19:
https://ioppublishing.org/news/coronavirus-articles-free-to-access-content-from-iop-publishing/
Organizācijas EIFL (Electronic Information For Libraries) sadarbības partneri Eclat Engineering ir radījuši vietni, kurā vienkopus atrodamas saites uz dažādu izdevniecību brīvpieejas resursiem:
https://www.myloft.xyz/free-resources-for-covid-19/
ACCUCOMS vietnē apkopoti brīvpieejas resursi
CORD-19 explorer rīks pieejams brīvpieejas resursu izmantošanai
https://pages.semanticscholar.org/coronavirus-research
Organizācijas OpenAIRE zinātnisko publikāciju, pētniecības datu, programmatūru meklētājs par Covid-19
https://beta.covid-19.openaire.eu/
Emerald Publishing brīvpieejas resursi par Covid-19 pētniecību (pieejams līdz 31.12.2021)
Royal Society of Chemistry brīvpieejas resursi par Covid-19 pētniecību (pieejams līdz 31.12.2021)
Resursi pa tēmām :
Alerģija , imunoloģija
https://medlineplus.gov/allergy.html - jaunumi par tēmu. Interneta resursu katalogs par tēmu.
https://allergyweb.com/ - informācija par akadēmiju, kongresiem un konferencēm, zinātniski pētniecisko darbu, tālākizglītību. Ekspertu atbildes uz ārstu uzdotajiem jautājumiem. Atlasītu rakstu kopsavilkumi no pēdējo numuru medicīnas žurnāliem par astmu, alerģijām un imunoloģiju. Akadēmijas vadlīnijas un saites uz vadlīnijām. Pašpārbaudes testi ārstiem. Jaunumi. Tālākizglītības lekcijas. Astmas un alerģijas medikamentu apraksti. Grāmata Pediatric Asthma: Promoting Best Practices. Daļa žurnāla Journal of Allergy and Clinical Immunology materiālu lasāmi brīvpieejā.
Alternatīvā medicīna
ABC Homeopathy – Lielbritānija. Homeopātijas apraksts un izmantošana, diagnozes noteikšana un ārstēšanās ar homeopātiju, allopātija. Homeopātijas forums. Tiešsaistes ārstniecisko līdzekļu meklētājs atbilstoši ievadītajiem simptomiem (vairāk nekā 65000 simptomu). Ārstniecisko līdzekļu tiešsaistes resurss un veikals (vairāk nekā 650 nosaukumu).
https://healthy.net/2000/12/06/homeopathic-medicine-and-the-immune-system/
HealthWorld Online – Homeopathy Center – HealthWorld Online, Inc. Informācija par homeopātisko medicīnu, tās vēsturi, par homeopātiskajiem līdzekļiem un to pielietojumu veselības problēmu risināšanā (alerģiju, gripas, depresijas, osteoporozes u.c. ārstēšanā). Ziņojumi par pētniecību homeopātiskajā medicīnā. Saites uz homeopātijas skolām, kā arī citiem Interneta resursiem.
http://www.herbmed.org/index.html?k=er
HerbMed – ASV. Ārstniecības augu datu bāze paredzēta veselības aprūpes profesionāļiem, farmaceitiem. Informācijā par katru augu uzrādīts: klīniskie gadījumi; lietošana tradicionāli un tautas medicīnā; sagatavošanas metodes; farmakodinamika un ģenētiskā un molekulārā bioloģija; drošības dati, formulas, attēli, radniecīgās saites u. c.
http://homeoint.org/english/index.htm
Homeopathy International – elektroniskās grāmatas un publikācijas par augiem, minerālvielām un to ārstnieciskajām īpašībām; par atsevišķu slimību ārstēšanu; vispārīgi apskati par homeopātisko medicīnu. Dotas saites uz citiem homeopātijas Interneta resursiem angļu, franču, vācu, spāņu valodā.
http://www.botanical.com/botanical/mgmh/mgmh.html
Modern Herbal – Mrs. M. Grieve. Informācija par augiem un to ārstnieciskajām īpašībām. Indīgo augu saraksts un to pielietojums medicīnā. Speciālistu publikācijas par atsevišķu augu pielietošanu medicīnā. Saites uz citiem homeopātijas resursiem Interneta tīklā.
Гомеопатия для всех – Московский Гомеопатический центр. Informācija par Maskavas Homeopātisko centru. Apraksti par homeopātiju; homeopātiskajām vakcīnām un līdzekļiem; homeopātijas pielietošanu hronisko iesnu, atopiskā dermatīta, LOR saslimšanu, alerģisko saslimšanu, papillomu, kārpu ārstēšanā. Elektroniskais ceļvedis par homeopātiskajiem ārstniecības līdzekļiem.
Anatomija
InnerBody – Interaktīvi anatomijas attēli un apraksti.
https://www.anatomyatlases.org/
Anatomy Atlases – Anatomijas atlanti. Saites uz anatomijas atlantiem.
http://msjensen.cbs.umn.edu/webanatomy/self/
Web Anatomy – Minesotas universitātes (ASV) izveidots resurss studentiem un pasniedzējiem.
Farmācija
https://www.zva.gov.lv/lv/jaunumi-un-publikacijas/publikacijas/izdevums-cito
Cito – ZVA informatīvs izdevums ārstiem, farmaceitiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem par zāļu lietošanas drošumu. Papildus izdevumā regulāri tiek sniegta arī informācija par grozījumiem Latvijas Republikas Zāļu reģistrā, akcentējot pārmaiņas, kas skar zāļu lietošanas drošumu.
https://www.molport.com/shop/index
MolPort – datubāze MolPort pašlaik apkopo informāciju par 6,5 miljoniem molekulu no vairāk nekā 200 ķīmisko vielu piegādātājiem. Datubāze piedāvā attīstītas vielu meklēšanas iespējas, ļaujot ķīmiskās vielas meklēt pēc teksta un zīmējot tās struktūru. Šeit var apskatīt piemēru, kā MolPort rāda informāciju par dažādām molekulām, sniedz informāciju par pašu vielu, tās īpašībām, sinonīmiem un apkalpo komerciālus un nekomerciālus avotus par vielu internetā.
Ārstnieciskie augi
http://old.ldf.lv/upload_file/29573/DEMO_prakses_darbs_M.Vakkovska_G.Bane.pdf - Tējas (ārstniecības) augu
katalogs.
https://llufb.llu.lv/conference/lidzsvar_lauksaim/Latvia-Lidzsvarota-lauksaimnieciba-161-165.pdf. - Ārstniecības kliņģerīte
Fizioloģija
Ginekoloģija, Dzemdniecība
https://engineeringonline.syr.edu/blog/cybersecurity-guide-to-period-and-pregnancy-trackers/
A Cybersecurity Expert’s Guide to Period and Pregnancy Trackers - informācija par iespējamiem drošības riskiem, kas saistīti ar viedtālruņu aplikāciju, kuras palīdz sekot grūtniecības gaitai, lietošanu. Sniedz padomus drošāko un labāko šāda veida aplikāciju izmantošanā.
http://www.ob-ultrasound.net/
Obstetric Ultrasound; a Comprehensive Guide – Dr. Joseph S.K. Woo, MBBS, FRCOG (Eng), FHKAM (O&G) Hong Kong. Ceļvedis par ultraskaņu dzemdniecībā: īsa vēsture par ultraskaņas attīstību dzemdniecībā un ginekoloģijā; kad un kāpēc izmanto ultraskaņu grūtniecības laikā; dažādas ultraskaņas metodes. Ultraskaņas attēli embrija attīstības laikā. Saites uz citiem Interneta resursiem.
Infekcijas slimības
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/index.html?CDC_AA_refVal=https%3A%2F%2Fwww.cdc.gov%2Fcoronavirus%2Findex.html - CDC Center for Diseases control and prevention (ASV). Coronavirus disease 2019 - informācija par koronavīrusu.
Slimību profilakses un kontroles centrs – plaša informācija par hepatīta tipiem A, B, C, epidēmisko parotītu, gripu, leginelozi, trakumsērgu, trihinelozi, tuberkulozi, tularēmiju.
Supercourse Epidemiology, the Internet and Global Health – resurss studentiem, pasniedzējiem. Lekcijas(5765) par epidemioloģiju, sabiedrības veselību, profilaksi 33 valodās. Supercourse sagatavots pamatojoties uz PVO materiāliem.
http://www.infectology.ru/RUK/Ruk_2000/index.aspx
Supercourse Epidemiology, the Internet and Global Health – resurss studentiem, pasniedzējiem. Lekcijas(5765) par epidemioloģiju, sabiedrības veselību, profilaksi 33 valodās. Supercourse sagatavots pamatojoties uz PVO materiāliem.
https://www.who.int/health-topics/tuberculosis#tab=tab_1
Supercourse Epidemiology, the Internet and Global Health – resurss studentiem, pasniedzējiem. Lekcijas(5765) par epidemioloģiju, sabiedrības veselību, profilaksi 33 valodās. Supercourse sagatavots pamatojoties uz PVO materiāliem.
Kardioloģija
HeartInfo.org – informācija par sirdslēkmēm, asinsspiedienu, sirdstrieku. Veselības terminu skaidrojoša enciklopēdija, nozares jaunumu sadaļa, uzskatāmi trīsdimensiāli, animēti sirds un asinsvadu sistēmas orgānu darbības attēli, audio video materiāli tiešsaistē.
European Society of Cardiology – European Society of Cardiology mājas lapa. Nepieciešams bez maksas reģistrēties. Informācija par organizāciju, tās žurnāliem. Zinātniska un izglītojoša informācija ārstiem, vadlīnijas, slimību gadījumu apraksti, tiešsaistes video lekcijas, slaidu prezentācijas, žurnāls E-Journal of Cardiology Practice, informācija par kongresiem, konferencēm.
Katastrofu medicīna, pirmā palīdzība. neatliekamā palīdzība
stradavesels.lv/Uploads/2014/02/19/37_2011_Riciba_arkartas_situacijas.pdf
https://www.anatomyatlases.org/firstaid/index.shtml
Anatomy of First Aid – Editor:Ronald A. Bergman, PhD, Department of Anatomy and Cell Biology, The University of Iowa, ASV. Pirmās palīdzības sniegšanas rokasgrāmata ar ilustrācijām.
Medicīnas vēsture
http://www.ieverojamiemediki.lv/
100 nozīmīgas personas Latvijas medicīnas vēsturē - Virtuālā enciklopēdija - Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja projekts . Enciklopēdijas mērķis ir atspoguļot izcilas medicīnas nozares personālijas un sasniegumus, veicināt medicīnas vēstures izpēti, kā arī popularizēt nacionālās vērtības un stiprināt nacionālo pašapziņu
https://www.nlm.nih.gov/hmd/index.html
History of Medicine - autors – United States National Library of Medicine. ASV Nacionālās medicīnas bibliotēkas vēsturiskās kolekcijas katalogs (grāmatas un žurnāli, manuskripti, inkunābulas, fotogrāfijas, audiovizuālie materiāli, digitālā kolekcija); norādes uz radniecīgām saitēm.
Mikrobiskas vīrusu un sēnīšu izraisītas slimības
About Campylobacter – informācija par baktēriju Campylobacter jejuni. Izraisītās slimības. Epidemioloģija. Higiēna. Profilakse. Interneta resursi.
About Escherichia coli – informācija par baktēriju Escherichia coli. Slimības. Epidemioloģija. Higiēna. Profilakse. Interneta resursi
About Listeria – informācija par baktēriju Listeria monocytogenes. Slimības. Epidemioloģija. Higiēna. Profilakse. Interneta resursi.
About Salmonella – informācija par baktēriju Salmonella. Slimības. Epidemioloģija. Higiēna. Profilakse. Interneta resursi.
About Shigella – informācija par baktēriju Shigella. Slimības. Epidemioloģija. Higiēna. Profilakse. Interneta resursi.
Anthrax Info – informācija par Sibīrijas mēri. Bioterorisma problēmas. Slimības izplatības kontroles centri. Saites. Terminoloģijas vārdnīca. Pasākumu plāns.
Archive of Influenza Virus Reassortants, Mutants and Antisera – Kilbourne/New York Medical College. Dažāda veida gripas vīrusu un antiserumu meklēšana. Klasifikators, priekšmetu rādītājs.
Aspergillus Website – Aspergillus sēnītes izraisīto slimību apraksti. Izglītojoši materiāli, zinātniskā informācija, medicīniskā informācija, informācija pacientiem. Attēlu datu bāze pieejama tikai reģistrējoties.
Deutsches Hepatitis C Forum – saite par hepatītu С vācu valodā. Informācija par slimību, tradicionālā un аlternatīvā ārstēšana, saites. Aknu transplantācija.
Eurohep.net – Eiropas Savienības projekts, kas veltīts vīrusa hepatīta A un B kontroles, profilakses problēmām Eiropas valstīs. Ziņojumi, rekomendācijas, projekta rezultāti, informācija par konferencēm.
Микология – raksti ar slimību ierosinātājiem, par slimībām, ārstnieciskajiem preparātiem, saites uz citiem resursiem internetā.
Патогенные спирохеты – informācija medicīnas augstskolu studentiem par spirohētu morfoloģiju, fizioloģiju, ģenētiku, patogenitāti. Lielākā uzmanība veltīta mikrobioloģiskajiem datiem, ir zīmējumi un fotogrāfijas.
Руководство по инфекционным болезням с атласом инфекционной патологии – Под редакцией Ю. В. Лобзина, С. С. Козлова, А. Н. Ускова. СПб, 2000 г.
Oftalmoloģija
American Academy of Ophthalmology – acu ārstēšanas kvalitātes standarti, oftalmoloģijas tehnoloģijas vērtējumi, rekomendācijas, klīniskie ziņojumi (clinical reports) u. c. Ārstēšanas gadījumu apraksti reģistrētiem biedriem. Pašnovērtējuma testi. Specialitātes aktuālie jaunumi. Publikācijas: AAO žurnālu „Ophthalmology”, „EyeNet Magazine” elektroniskās versijas reģistrētiem biedriem. Saites uz citiem interneta resursiem par acu ārstēšanu, nozares organizāciju mājas lapām.
EyeNews.ru – materiālu kopums par oftalmoloģiju: oriģinālraksti un rakstu kopsavilkumi; acu slimību ārstēšanas shēmas; acs anatomija; oftalmoloģisko simptomu un sindromu uzskaitījums; fizioterapijas un ārstēšanas metodes; elektrofizioloģiskās izmeklēšanas metodes; ultraskaņas diagnostika un kompjūtertomogrāfijas oftalmoloģijā; materiāli oftalmopediatrijā; likumdošanas akti; informācija par preparātiem, konferencēm, izstādēm u. c. Patoloģiju fotogrāfiju galerija. Interneta saites uz periodiskajiem izdevumiem un citiem nozares resursiem.
Onkoloģija
American Society of Clinical Oncology – ASV Klīniskās onkoloģijas biedrības mājaslapa: informācija par jaunumiem, konferencēm, izglītību un karjeras iespējām; publikācijas; klīniskās prakses vadlīnijas; onkoloģijai radniecīgas saites un raksti.
http://www.worldoncology.net/ - World Oncology Network – ASV. Interneta resursu ceļvedis: saites uz onkoloģijas organizāciju mājas lapām, tiešsaistes publikācijām par onkoloģijas jautājumiem, onkoloģijas elektroniskajiem žurnāliem, statistika (ASV), attēli. Jaunumi.
Paleatīvā aprūpe
https://www.talakizglitiba.lv/sites/default/files/2020-01/148_Paliat%C4%ABv%C4%81%20apr%C5%ABpe.pdf
Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.6.0/17/I/001 “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana”. PALIATĪVĀ APRŪPE . Rīga , 2019
Psihiatrija
https://www.medicalnewstoday.com/categories/psychology-psychiatry
Medical News Today - jaunākās ziņas psihiatrijā un psiholoģijā.
Psytest.info - psiholoģiskie testi, saskarsme, stresa menedžments. Resurss krievu valodā.
Otorinolaringoloģija
http://www.sinuscarecenter.com/
https://www.emptynosesyndrome.org/
Empty Nose Syndrome Association – bezpeļņas organizācija, kas dibināta, lai informētu sabiedrību par iespējamām negatīvām blakusparādībām, kas saistītas ar deguna blakusdobumu un degunu samazināšanas operācijām.
Psiholoģija
Мир психологии - plašs informatīvais materiāls par psiholoģijas tēmam, referāti, testi, grāmatas, forums.
Психология – Rin.ru – plašs informatīvais materiāls par psiholoģijas tēmam. Atsevišķas sadaļas veltītas krāsām, emocijām, relaksācijas metodēm utt. Testi. Referāti studentiem. Psiholoģisko terminu vārdnīca. Slavenu pasaules psiholoģijas nozares autoritāšu biogrāfijas.
https://www.apa.org/pubs/databases
APA datubāzes un elektroniskie resursi.
Brīvpieejas resurss Psych Web ir veltīts psiholoģijas studentiem un skolotājiem.
e-žurnāls – ” Psychology of Language and Communication” ir starptautisks, recenzēts zinātnisks žurnāls ,rakstu iesniegšana un piekļuve pilna teksta rakstiem ir bez maksas.
https://sciendo.com/journal/PLC
Interneta resursu katalogs. Encyclopedia of Psychology
Pulmanoloģija
https://www.brit-thoracic.org.uk/
British Thoracic Society – British Thoracic Society, Lielbritānija. Informācija par biedrību, konferencēm, tālākizglītību. Vadlīnijas, saites uz vadlīnijām Interneta tīklā. Ziņojums par smēķēšanu, rekomendācijas un vadlīnijas smēķēšanas pārtraukšanai, slaidu prezentācija par smēķēšanu
https://journal.pulmonology.ru/pulm/index
Pulmonology – žurnāla arhīva pilnteksti (izņemot kārtējo gadu) krievu val.
Rehabilitācija . Fizikālā terapija
American Academy of Physical Medicine and Rehabilitation – informācija par akadēmiju, pasākumiem, kongresiem, konferencēm, izglītības un tālākizglītības iespējām, par juridisko un klīniskās prakses literatūru, saites uz vadlīnijām. Slimību gadījumu apraksti, jaunumi, saites.
Physiotherapy Evidence Database (PEDro) – randomizēto pētījumu, kontrolēto izmēģinājumu, sistemātisko apskatu, klīnisko vadlīniju bibliogrāfisko aprakstu un abstraktu datu bāze fizioterapijā. Mājas lapā ir apmācību grāmata darbam ar datu bāzi.
Sabiedrības veselība
http://sabves.spkc.gov.lv/ - Sabiedrības veselības datu bāze (SVMZS)
https://spkc.gov.lv/lv/ - Slimību profilakses un kontroles centrs
https://www.cdc.gov/ - Centers for Disease Control and Preventio
http://www.pitt.edu/~super1/ - Supercourse Epidemiology, the Internet and Global Health – resurss studentiem, pasniedzējiem. Lekcijas (5765) par epidemioloģiju, sabiedrības veselību, profilaksi 33 valodās. Supercourse sagatavots, pamatojoties uz PVO materiāliem.
Stomatoloģija.
Vispārīgie stomatoloģijas jautājumi.
http://dentalassistantedu.org/dental-resource-library/ - Dental Related Internet Resources
https://www.dentistry.com/ - Dentistry.com – The Official Dental Resource
http://www.dentalsite.com/ - DentalSite.com
Stomatoloģiskās organizācijas un asociācijas
Speciālās stomatoloģiskās izglītības un zinātniski-pētnieciskās iestādes
Faculty of Dental Surgery – The Royal College of Surgeons of Edinburgh
Faculty of Dental Surgery – The Royal College of Surgeons of England
NIDCR – National Institute of Dental and Craniofacial Research
Elektroniskie žurnāli stomatoloģijā .
Akademisyen.com.DentistryAmerican Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics
British Dental Journal – pieejams žurnāla rakstu arhīvs un kārtējais laidiens
Dental Materials – žurnāla rakstu meklēšana caur portālu Sciencedirect.com
DOAJ – Directory of Open Access Journals – Dentistry
Free Medical Journals – Dentistry
Journal of Oral Pathology and Medicine
Journal of Prosthodontics, Implant, Esthetic, and Reconstructive Dentistry
Virtual Journal of Orthodontics
Elektroniskās grāmatas stomatoloģijā .
FreeBookcentre.Net – Free dentistry dental online ebooks
Uzturs
https://www.canada.ca/en/health-canada/services/food-nutrition/healthy-eating/nutrient-data.html
(CNF) ir visaptveroša, datorizēta divvalodu datu bāze, kurā ir ziņots par 152 barības vielām vairāk nekā 5690 pārtikas produktos. Datu bāze var palīdzēt atrast uzturvielu, piemēram, vitamīnu, minerālvielu, olbaltumvielu, enerģijas, tauku un daudz ko citu, vērtības, un tā tiek periodiski atjaunināta.
Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācija
Pārtikas centrs, pārtikas sastāva datubāze
Pārtikas un veterinārais dienests
Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācija
Gastroenteroloģijas Atbalsta Biedrība
https://www.zm.gov.lv/public/ck/files/VM_Uztura_ieteik_pieaug.pdf - Veselīga uztura ieteikumi pieaugušajiem . Apstiprināts ar Veselības ministrijas 2020.gada 21.maija rīkojumu Nr.113
https://www.rsu.lv/sites/default/files/imce/Zin%C4%81tnes%20departaments/zinatniskas_konferences/2015/2sekcija/uztura_bagatinataji_holesterina_limena_mazinasanai.pdf. - Uztura bagātinātāji holesterīna līmeņa mazināšanai veselības aprūpes speciālistu skatījumā
https://www.vivendicentrs.lv/files/uploaded/methodical_materials/Atbilstos%CC%8Ca%20uztura%20lietos%CC%8Cana%20pacientiem%20ar%20hroniska%CC%84m%20slimi%CC%84ba%CC%84m.pdf. - Atbilstoša uztura lietošana pacientiem ar hroniskām slimībām .Mācību materiāls . Rīga , 2021. Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.9.2.6.0/17/I/001 “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana” .Pieaugušo neformālās izglītības iestāde ”Medicīnas tālākizglītības centrs” .
https://www.esparveselibu.lv/sites/default/files/2019-12/VeselsPusaudzis_web_09_05_2019_0.pdf. - Informatīvs materiāls izglītības iestāžu pedagogiem par veselības izglītības jautājumiem No 7. līdz 9. klasei .Veselīgs uzturs , sabalansēta uztura nosacījumi.
https://www.spkc.gov.lv/sites/spkc/files/data_content/buklets_augli_darzeni_uztura1.pdf - Augļi un dārzeņi uzturā .Slimību profilakses un kontroles centrs
https://www.ginasoc.lv/uploads/content/zales-un-citas-vielas-berninu-gaidot-gramata%20%281%29.pdf. - Zāles un citas vielas bērniņu gaidot. A.Skutelis
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:YOCLTVfz1xgJ:https://www.spkc.gov.lv/lv/ieteikumi-veselibas-aprupes-specialistiem-piemerots-uzturs-planojot-grutniecibu-un-grutniecibas/ieteik_prof_grutn1.pdf+&cd=24&hl=en&ct=clnk&gl=lv - Piemērots uzturs, plānojot grūtniecību un grūtniecības laikā, — veselīga dzīves sākuma pamats. Ieteikumi veselības aprūpes speciālistiem. 2017. gads.Dr. med. Laila Meija, RSU docente,Sporta un uztura katedra, dietoloģe. Dr. med. Dace Rezeberga, RSU profesore, Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja .
Uroloģija
https://www.aapuonline.org/
American Urological Association
https://www.theurologyfoundation.org/
https://uroweb.org/
European Association of Urology